SPECIFICATIONS
| Model # | 325.92.43.79.01.001 |
| Gender # | Men's |
| Condition | New |
| Original Purchase Date | 06-29-2025 |
| Case Material | Titanium |
| Bezel | Titanium |
| Bracelet / Strap | Original Black Rubber Strap |
| Crown | Push-In |
| Dial Color | Black |
| Hand Indicators | White Tone Luminous |
| Hour Markers | White Tone Stick Luminous |
| Crystal | Sapphire |
| Movement | Quartz |
| Functions | Chronograph, Perpetual Calendar, UTC and Alarm Features |
| Case Diameter | 43.0 mm |
| Case Length | 53.0 mm |
| Case Thickness | 19.85 mm |
| Lug Width | 21.0 mm |
| Calendar | Yes |
| Papers | Yes |
| Boxes | Yes |
| Clasp Type | Push-Button Deployant |
| Wrist Size | 8.5 Inches |
| Water Resistant | 30 Meters / 100 Feet |
INQUIRE
Free Expedited Shipping
We ship all watches fully-insured using FedEx/UPS Express shipping.
Authenticity Guaranteed
Luxury Watch Buyer guarantees every new and pre-owned timepiece to be 100% authentic.
Secure Payment
Now accepting payment via bank wire transfer and Affirm financing.




























Reviews
There are no reviews yet.