SPECIFICATIONS
| Model # | 102191 LUP33BGDGD1D/11 |
| Gender # | Ladies |
| Condition | Pre-Owned |
| Original Purchase Date | 01-08-2019 |
| Case Material | 18K Rose Gold |
| Bezel | 18kt Rose Gold Fixed Set w/ 43 Diamonds. |
| Bracelet / Strap | 18K Rose Gold Bracelet Set w/ A Row Of 9 Diamonds On Each Link |
| Crown | 18K Rose Gold Ruby Cabochon Set w/ A Single Diamond |
| Dial Color | Black |
| Hand Indicators | Rose Gold |
| Hour Markers | Diamond Hour Markers 11 |
| Crystal | Sapphire |
| Movement | Automatic |
| Functions | Hours, Minutes, Seconds, Date |
| Case Diameter | 33.0 mm |
| Papers | Yes |
| Boxes | Yes |
| Clasp Type | Dual Deployant Buckle |
| Wrist Size | Fully Linked Bracelet |
| Water Resistant | 50 Meters / 150 Feet |
INQUIRE
Free Expedited Shipping
We ship all watches fully-insured using FedEx/UPS Express shipping.
Authenticity Guaranteed
Luxury Watch Buyer guarantees every new and pre-owned timepiece to be 100% authentic.
Secure Payment
Now accepting payment via bank wire transfer and Affirm financing.






























Reviews
There are no reviews yet.