SPECIFICATIONS
| Model # | 266-51 |
| Gender # | Men's |
| Condition | Pre-Owned |
| Case Material | 18K Rose Gold |
| Bezel | 18K Rose Gold Unidirectional |
| Bracelet / Strap | 18K Rose Gold |
| Crown | Screw-Down |
| Power Reserve | 42 Hours |
| Dial Color | White |
| Hand Indicators | Blue Tone Luminous |
| Hour Markers | Blue Tone Luminous Index Markers |
| Crystal | Sapphire w/ Anti-Reflective Coating |
| Movement | Automatic UN Caliber UN-26 |
| Functions | Hours, Minutes, Seconds, Date, Power Reserve |
| Case Diameter | 40.7 mm |
| Calendar | At 6 O'clock |
| Papers | Booklets/Manual Only (Warranty Card & COSC Cert NOT Included) |
| Boxes | YES |
| Clasp Type | Deployant |
| Wrist Size | 7 3/4 Inches |
| Water Resistant | 300 Meters / 1000 Feet |
INQUIRE
Free Expedited Shipping
We ship all watches fully-insured using FedEx/UPS Express shipping.
Authenticity Guaranteed
Luxury Watch Buyer guarantees every new and pre-owned timepiece to be 100% authentic.
Secure Payment
Now accepting payment via bank wire transfer and Affirm financing.


































Reviews
There are no reviews yet.